My Salah Mat çocuklar için tasarlanmış interaktif dokunmatik bir namaz seccadesidir.

My Salah Mat – Eğlenceli, Kolay & İnteraktif

 

 

 

Bu ürün nedir? Neden önemlidir?

 

 

Bir baba olarak çocuğunuza namaz öğretmeye çalışırken karşılaştığınız en büyük zorluk neydi?

 

 

My Salah Mat çocuklar için tasarlanmış interaktif dokunmatik bir namaz seccadesidir.

 

IPad’lerin ve dokunmatik ekranların çağında, çocuklar kendi içlerine kapanmış gibiler ve oyun oynamakla yakından ilgililer.

Çocukları namaz kılmaya, eğlenceli, kolay ve interaktif yolla teşvik etmenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca namazın ailecek, sadece oturup IPad veya Tablet ile oynamaktansa, aktif şekilde, fiziksel şekilde ve topluca, seccade üzerinde yapılması gereken bir ibadet olduğunu düşünüyoruz.

 

 

Böylelikle, üzerinde namaz kılabileceğiniz, aynı zamanda da kılmayı öğrenebileceğiniz bu seccadeyi geliştirdik. Çocuklarımızla uyum içindedir ve öğrenmekten zevk aldıracak şekilde tasarlanmıştır.

 

 

Çocuklarımızın namazla ilk etkileşimlerinin, ilk namaz kılışlarının pozitif yönde ve ilham verici şekilde olduğundan emin olmak istiyoruz; ki kılmayı öğrenmek istesinler, namaza ve namaz kılmaya sevgi duysunlar.

 

 

Bir baba olarak, oğlum Hamza namaz kılmaya hazır olduğunda, yanımda dikilip adımlarımı takip etmeye başladığında, bazı pozisyonlarda zorlandığını farkettim, ancak ona göstermeye çalıştığımda, düzgün şekilde öğretebilmekte güçlük çektim. Secde için başını yere koyuyordu, fakat burnunu nasıl yerleştireceğini bilmiyordu ve karnı yere değer halde uzanıyordu! MaşAllah çok sevimli gözüküyordu ve ilk seferde doğru yapsın diye onu zorlamadım.

 

 

Eğer bu seccadeyi ayakların, dizlerin, ellerin ve burnun nereye konacağını gösteren çizimler ile tasarlarsam, bunun Hamza’ya ve umarım ki pek çok çocuğa daha yardımcı olabileceğini farkettim.

 

 

 Umuyoruz ki, İnşallah, bu seccade ailelere çocuklarına nasıl namaz kılınacağını öğretmekte büyük faydası olacak.

 

Şimdi satın al